kolekcja wiosna 2024 - ŚWIAT KOSZUL

Poliester

  • promocja
  • promocja
  • promocja
Krawaty męskie z poliesrtru.. Jak zapewne wiecie poliester należy do grupy włókien syntetycznych, które nie występują w przyrodzie. Powstaje z masy polimerowej, na bazie glikolu etylenowego i pochodnych ropy naftowej. Skrótem PET oznaczone są te włókna poliestrowe do produkcji których użyto politereftalanu etylenu. To właśnie z nich folia, opakowania , plastikowe butelki, jak i ubrania. Ciągłe włókna poliestru to torlen, a cięte to elana. W zależności od kraju, poliester może występować pod różnymi nazwami. Dla przykładu w USA określany jest mianem dacron, w Wielkiej Brytanii funkcjonuje pod nazwą terylene, a w Rosji -  lavsan. W dzisiejszych czasach, ze względu na niskie koszty produkcji oraz właściwości poliestru, tkaniny syntetyczne są najpopularniejszym rodzajem tkanin na rynku. Ponadto poliester w postaci domieszki do innych włókien znacznie poprawia ich właściwości. Co prawda niektórzy z nas stronią od krawatów męskich z poliestru i podchodzą do nich sceptycznie. Poliester ma wady - owszem, jednak ma też liczne i trudne do przecenienia zalety. Jakie? Po pierwsze słynie z wysokiej wytrzymałości. Krawaty męskie z poliestru właściwie wcale się nie gniotą i nie odkształcają. Można je prać w pralce, szybko schną, praktycznie nie wymagają prasowania, a co najważniejsze nie skurczą się po praniu. Poza tym, z uwagi na fakt, że poliester nie chłonie wody, krawaty męskie z poliestru są odporne na plamy z wina, kawy, soku czy krwi. Co do samego poliestru, to można go zabarwić na każdy kolor, nawet ten najbardziej intensywny i myślę, że warto dodać, iż mimo wielu prań  krawaty męskie z poliestru nie stracą swojej intensywności.
 
Krawaty męskie są zdecydowanie najpopularniejszym dodatkiem do męskiej stylizacji. Potrafią nadać szyku, stylu i elegancji. Awangardowe wzory i kolory krawatów męskich z poliestru dają naprawdę szerokie możliwości. Mężczyźni mogą tworzyć naprawdę ciekawe stylizacje. W ofercie Świata Koszul znajdziecie propozycje krawatów męskich z poliestru zarówno te awangardowe, nonszalanckie dla Panów przebojowych i odważnych, jak też te klasyczne, w spokojnej, stonowanej kolorystyce. Jak odpowiednio dobrać krawat męski z poliestru do naszej postury? Każdy model będzie tym odpowiednim? A może jest parę wskazówek, o których warto wiedzieć? Otóż krawat należy dobrać stosownie do okazji, do reszty stylizacji i przede wszystkim do naszej postury. Krawat klasyczny, którego szerokość na dole wynosi około ośmiu centymetrów, będzie świetną propozycją dla wszystkich Panów, którzy posiadają klasyczny model sylwetki, bądź dla Panów "z brzuszkiem". Panowie szczupli, którzy w swojej stylizacji uwzględniają przede wszystkim modele koszul slim fit, wyboru krawata męskiego z poliestru powinni dokonać spośród krawatów wąskich, potocznie określanych mianem śledzia. Warto też zwrócić uwagę na szerokość klap marynarki, którą zamierzamy uwzględnić w stylizacji. Dlaczego? Otóż szerokość klap marynarki musi wizualnie współgrać z szerokością krawata. I tak, szerokie klapy marynarki - krawat szeroki, wąskie klapy marynarki - wąski krawat. 
 
Szukasz odpowiedniego krawatu na wyjście? Masz dość bieganiny po centrach handlowych? Chcesz ograniczyć zbędną stratę czasu do minimum? Doskonale trafiłeś. Co powiesz na propozycję krawatów męskich z poliestru? Starannie wykończone, charakteryzujące się ciekawym wzornictwem i kolorystyką, która wcale nie blednie mimo wielu prań. Odporne na plamy, nie odkształcają się i nie gniotą. Kolekcja krawatów męskich z poliestru powstała z myślą o potrzebach każdego Pana. To zarówno tradycyjne modele krawatów męskich z poliestru, jak też te nowoczesne, awangardowe, idealne na każdą okazję. Zapraszamy!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper Premium