kolekcja wiosna 2024 - ŚWIAT KOSZUL

Matowe

  • promocja
  • promocja
  • promocja
350 lat.. Tak, tyle lat liczy sobie już ten wymowny, nieodzowny element męskiej garderoby. Jaki? Mowa oczywiście o krawacie, który potrafi zwieńczyć efekt końcowy męskiej stylizacji, nadać jej wymownego charakteru i klasy. Można nawet pokusić się o przyrównanie krawata do damskiej torebki. Dlaczego? Bo krawat, tak samo jak damska torebka, w szybki i w bardzo prosty sposób potrafi podkreślić szyk, styl i klasę.  W dzisiejszych czasach Panowie chętnie sięgają po krawat. Nie  noszą go z przymusu, bo tak trzeba, bo pasuje do tej czy innej stylizacji. Sięgają po niego chętnie. Zarówno Panowie starsi jak i młodzi krawat noszą z własnego wyboru aniżeli z przymusu, bo wypada.
 
XIX wiek to czas przemian. Przemianę w tym czasie przeszedł również krawat. Jaką? Otóż krawat zaczęto szyć z ukośnie położonej tkaniny. Czy uzyskano zamierzony efekt? Zdecydowanie. Ukośne cięcia materiału sprawiły, że krawat tak szybko się nie gniótł, a to z racji tego, iż materiał przy tego typu cięciu był bardziej elastyczny i sprężysty. Ku zadziwieniu niektórych, od tamtego czasu technika szycia krawata pozostaje niezmienna. Jedyne co ulega zmianie to wzory, długość, kolory, desenie,szerokości, rodzaj materiału.
A co powiecie na matowe krawaty męskie ? Moim zdaniem bomba. Matowy krawat męski z całą pewnością wykorzystacie na wiele różnych okazji. Tego typu krawat sprawdzi się zarówno podczas eleganckich wyjść, jak również wtedy, gdy na uwadze mamy stylizację w stylu smart casual bądź casual. Co to oznacza? Ano to, że tytułowy krawat nie da się zaszufladkować w szafie. Będzie świetnym elementem wieńczącym efekt końcowy niemalże wszystkich męskich stylizacji.
 
Decydując się na matowy krawat męski dobrze by było, gdybyśmy potrafili go odpowiednio zawiązać. Co do wiązań krawata to jest ich wiele, aczkolwiek Panowie zazwyczaj wybierają najbardziej popularne. Jakie? Węzeł "for in hand", węzeł windsorski i węzeł Alberta. Aby pokrótce przybliżyć nieco rodzaje wiązań, pozwolę sobie na bardzo krótką charakterystykę. Pierwszy pod lupę wezmę węzeł windsorski.
Otóż węzeł windsorski jest zdecydowanie najpowszechniejszym sposobem wiązania krawata. Ten rodzaj wiązania nie powinien sprawić Panom żadnych kłopotów, gdyż jest dość prosty. Wystarczy, że Panowie posiadają troszeczkę wprawy, by szybko i sprawnie zawiązać krawat tą techniką. W czym tkwi zatem sekret tego wiązania? Polega on na wykonaniu czterech, precyzyjnych ruchów, czego efektem końcowym jest smukły, podłużny węzeł i łezka, która pod nim powstanie. Łezka to zamierzony efekt, tak zwana "wisienka na torcie" wiązania "for in hand".  Warto również dodać, że tego typu wiązanie sprawdzi się zawsze, bez względu na to jaki rodzaj krawata mamy w ręku. Czy jest to krawat gruby, mięsisty czy wręcz przeciwnie, cienki, bądź śliski, jedwabny.
Drugim sposobem wiązania krawata jest węzeł windsorski. Jednak tego typu wiązanie wymaga już od wiążącego zdecydowanie większej wprawy i wytrwałości. Dlaczego? Otóż węzeł windsorski jest nieco bardziej skomplikowany niż węzeł "for in hand". Warto jednak dodać, że tak zawiązany matowy krawat męski szczególnie dobrze będzie się prezentował na Panach z dłuższymi szyjami. Dlaczego? Bo jego szeroka forma optycznie skraca szyje, co daje pożądany efekt. 
A co z węzłem Alberta, trzecim sposobem wiązania? Węzeł Alberta to w pewnym sensie odpowiednik węzła "for in hand" z tą niewielką różnicą, że zamiast  jednego, wykonujemy dwa obwody. Jaka korzyść może płynąć z takiego wiązania? Otóż tego typu wiązanie świetnie sprawdzi się wówczas gdy kupimy za długi krawat. Dobre rozwiązanie? Idealne..
 
Matowe krawaty męskie jakie znajdziecie w ofercie Świata koszul, z pewnością podkreślą styl, szyk i charakter nie jednej waszej stylizacji. Oryginalne, szyte z dobrej jakości materiałów. Charakteryzują się sprężystością, a co za tym idzie, tak szybko się nie gniotą i zachowują swoja pierwotną formę. Wybierasz się na ważne spotkanie, a może na uroczystość rodzinną czy kolację przy świecach? Jeśli tak to zwróć uwagę na matowe krawaty męskie. Ta kolekcja warta jest Twojej uwagi. Tego typu krawat zwieńczy efekt końcowy niemalże każdej męskiej stylizacji, bez wyjątku. Nada wymownego stylu, szyku i charakteru. Zainteresowany? Zatem nie ma na co czekać. Kolekcja matowych krawatów męskich jest do Waszej dyspozycji. Chcesz wyglądać stylowo, modnie i elegancko? Nic prostszego. Po prostu wejdź na naszą stronę www.swiat-koszul.pl . Twój  nienaganny, oryginalny, modny look jest na wyciągnięcie Twojej ręki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper Premium