Materiał
Wzór dominujący
Dominujący kolor
Liczba kieszeni
Producent
Dół koszuli
Gatunek
Skład materiału
- Bawełna 100%
- Bawełna 97%
- Bawełna 95%
- Bawełna 80%
- Bawełna 75%
- Bawełna 70%
- Bawełna 65%
- Bawełna 62%
- Bawełna 60%
- Bawełna 58%
- Bawełna 57%
- Bawełna 56%
- Bawełna 55%
- Bawełna 52%
- Bawełna 50%
- Bawełna 40%
- Bawełna 30%
- Bawełna 25%
- Bawełna 20%
- Len 100%
- Len 20%
- Wiskoza 100%
- Akryl 100%
- Satyna 100%
- Polyester 100%
- Polyester 95%
Koszule męskie flanelowe, to kolejny bezsprzeczny, nieodzowny, niezastąpiony element męskiej garderoby, dla Panów ceniących sobie swobodę i luz oraz styl bardziej casualowy. Kiedyś była wyłącznie elementem garderoby robotników i tak też ją kojarzono, dzisiaj jest elementem strojów zarówno mężczyzn jak i kobiet. Flanela to lekka i miękka tkanina wełniana i bawełniana o doskonałych termoizolacyjnych właściwościach, a więc jest idealnym rozwiązaniem na chłodniejsze dni, pozwala utrzymać pożądaną temperaturę ciała, jest gruba i mięsista. Kołnierzyk w tego rodzaju koszuli jest zazwyczaj nieusztywniony, a guziki są mocno przyszyte.
Flanela powstała już w Wieku XVII w Walii i zastąpiła tradycyjną wełnę, ponieważ dobrze chroniła przed chłodem i wilgocią. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, trwałości i dobrej cenie bardzo szybko zaczęła podbijać całą Europę. Szyto z niej wówczas kombinezony dla robotników, bowiem była bardzo wytrzymała i świetnie sprawdzała się w tego typu rozwiązaniach. Swoją rolę odegrała również za czasów I i II Wojny Światowej, kiedy to wykorzystywano ją do szycia bielizny żołnierzom, pościeli a nawet pasków.
W latach 50-tych większość garniturów męskich szyto z flaneli szarej, natomiast w latach 90-tych, takie zespoły jak Nirvana czy Pearl Jam uczyniły z niej swój znak rozpoznawczy. W dzisiejszych czasach świat mody odkrył flanelę na nowo i promują ją wysokiej sławy projektanci, wykorzystując flanelę zarówno w modzie męskiej jak i w modzie damskiej.
Koszula męska flanelowa świetnie sprawdzi się w stylizacjach bardziej casualowych, luźnych, sportowych. Doskonale będzie wyglądała wypuszczona na spodnie, ponieważ tego typu materiał jest gruby i nie sprawdzi się w wersji wpuszczenia jej do środka spodni. Wpuszczona do spodni wybrzuszy się, a noszącego ją mężczyznę pogrubi. W wersji rozpiętej czy też zapiętej na pewno będzie idealnie wyglądała na każdej męskiej sylwetce. Doskonale sprawdzi się też pod różnego rodzaju odzieżą wierzchnią typu marynarka, sweter zakładany przez głowę czy też kardigan. Ważna zasada, która dotyczy koszul flanelowych, zwraca nam uwagę na to, iż koszula flanelowa może być troszkę za duża, jednak nigdy nie powinna być za mała, opięta. Wygląda wtedy nieefektownie i zakłóca proporcje sylwetki. Koszule tego rodzaju są zazwyczaj w wyrazistą, kolorową, dużą kratę, dlatego też należy pamiętać o umiarze i dół do tego rodzaju koszuli dobrać zdecydowanie stonowany, jednokolorowy, bowiem mocnym akcentem w tego typu stylizacji będzie właśnie flanelowa koszula w kratę.
Koszule męskie flanelowe są bardzo funkcjonalne i wygodne, obok koszul jeansowych czy też klasycznych t-shirtów są doskonałą alternatywą noszenia na co dzień, a w 2018 roku wiodą prym w modzie męskiej. Uszyte z grubej flaneli będą doskonałą propozycją na chłodniejsze, jesienne i zimowe dni, latem natomiast sprawdzą się jako odzież wierzchnia w wersji na rower, deskorolkę, czy tez spacer. Modnego looku i nonszalancji doda każdemu mężczyźnie, jeśli w stylizacji zostanie przewiązana w pasie.
Koszulę flanelową można uznać za hit ostatnich lat i można śmiało stwierdzić, że powinna się znaleźć w garderobie każdego mężczyzny, nie tylko ze względu na wygodę, ale również na jej funkcjonalność - miła w dotyku, nie podrażnia skóry, nie krępuje ruchów.