kolekcja wiosna 2024 - ŚWIAT KOSZUL

Krawaty męskie

  • promocja
  • promocja
  • promocja

Kolejną propozycją z którą wychodzimy naprzeciw wymaganiom, oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, ceniących sobie najwyższą jakość dodatków do swojej garderoby, jest krawat. Krawaty męskie - ozdobny element stroju męskiego lub damskiego- liczy sobie tak naprawdę około 350 lat. Początkowo był to po prostu długi kawałek materiału noszony na szyi w celu dekoracyjnym. Za czasów Ludwika XIV krawaty były koronkowymi dziełami sztuki, których ceny, podobnie jak dziś eleganckich, jedwabnych krawatów, były niebotyczne. Po "koronkowym" okresie Ludwika przyszedł czas różnych stylów, gdzie zaczęto nosić bandany,aksamitki, apaszki, fulary, halsztuki i tym podobne. Jednak niezależnie od przemijającej mody, krawaty zawsze były symbolem bogactwa i elegancji. Szyte były przez specjalistów z najlepszej jakości materiałów, a co za tym idzie, były szalenie kosztowne. Dopiero w XIX wieku krawat można było zauważyć na szyjach strojów urzędników, kupców i innych mieszkańców miast, bowiem materiały, z których szyto krawaty stały się tańsze. Równolegle pojawił się popyt na krawat łatwiejszy do wiązania, zachowujący fason przez cały dzień, po prostu krawat prostszy i tak zaczęto go wiązać na wiele różnych sposobów, które były bardziej lub mniej skomplikowane, a jeden z nich "for-in-hand" jest po dziś dzień słynny na całym świecie.


Wraz ze zmianami jakie zachodziły w świecie mody, metamorfozę pod względem szerokości, długości, wzorów i kolorów przechodził również krawat, który stał się najbardziej charakterystycznym dodatkiem do męskiej garderoby.

Sklep internetowy "Świat koszul" wychodzi z następującą ofertą krawatów:

- krawaty klasyczne - krawat klasyczny to inaczej krawat szeroki który w najszerszym miejscu ma od 6 do 10 centymetrów 

- krawat śledzik - to inaczej krawat wąski którego szerokość w najszerszym miejscu nie przekracza 5 centymetrów

- krawaty gładkie

- krawaty w paski

- krawaty w kropki - wzory

Wszystkie wyżej wymienione krawaty są wykonane z wysokiej jakości materiałów, o odpowiedniej grubości i splocie, łatwo się wiążą, czyszczą, są odporne na zagniecenia. Bogata feeria barw materiałów sprawi, że będą niebanalnie wyglądały z różnego rodzaju koszulami, garniturami, marynarkami, kardiganami, płaszczami, pozwalając jednocześnie każdemu mężczyźnie tworzyć swój własny, indywidualny styl, a więc zarówno mężczyźni przebojowi, szukający krawatów wyrazistych, krzykliwych, pragnący zwrócić na siebie uwagę, jak też Panowie szukający czegoś znacznie spokojniejszego, stonowanego, znajdą coś dla siebie i zmodyfikują zasoby swojej garderoby.


W dzisiejszych czasach praktycznie każdy mężczyzna posiada w zasobach swojej szafy krawat,który doskonale integruje się z różnymi rodzajami męskich stylizacji. Idealnie bowiem sprawdzi się podczas wyjść na bankiety, spotkania biznesowe, ślub czy też podczas wyjść mniej oficjalnych - spotkania towarzyskie, wyjścia imprezowo -klubowe. Będzie też doskonałym prezentem dla nie jednego Pana ceniącego sobie estetykę, poczucie gustu i smaku. Krawat może być prezentem sam w sobie, aczkolwiek również doskonale sprawdzi się jako dodatek do innego rodzaju prezentów na przykład prezentu sportowego, ogrodniczego czy chociażby prezentu alkoholowego.

Pisząc o tym doskonałym, ponadczasowym, a wręcz można by było pokusić się o stwierdzenie , awangardowym dodatku do garderoby męskiej, warto również wspomnieć o sposobach wiązania krawata, których jest tak naprawdę wiele, ale w sposób szczególny funkcjonują trzy z nich. Będzie to:


- węzeł windsorski - który jeśli popatrzymy na zdjęcia z przeszłości i te obecne, jest mocno zakorzeniony w naszym stylu i świadomości, aczkolwiek ze względu na zmianę trendów w modzie, można zauważyć, że ten typ wiązania krawata został porzucony na rzecz węzła prostego. Jeżeli chodzi o "windsor", to nie jest to najprostszy sposób wiązania krawata i wymaga od wiążącego zdecydowanie precyzji i wytrwałości.


- węzeł "for in hand" - jest zdecydowanie prostszy od windsora i Panowie, którzy posiadają trochę wprawy, mogą zdecydowanie szybko zawiązać krawat tym sposobem, którego technika polega na wykonaniu czterech ruchów, czego efektem końcowym jest smukły, podłużny węzeł i powstająca łezka. Tego typu węzeł dodaje szyku całej męskiej stylizacji. Ten typ wiązania sprawdzi się zarówno na krawatach jedwabnych, zwiewnych, cieńszych, jak też mięsistych, grubych.


- węzeł Alberta - to praktyczne odpowiednik węzła powyższego, z tą tylko różnicą, że aby go wykonać wykonujemy nie jeden, ale dwa obwody i stanowi doskonałe wyjście awaryjne, jeśli zakupimy za długi krawat.

Kolekcja krawatów męskich dostępna w naszym sklepie internetowym, została stworzona z myślą o potrzebach każdego mężczyzny, który kieruje się indywidualnym poczuciem gustu i smaku. Oryginalne, szykowne krawaty z naszej oferty na pewno zadowolą nie jednego Pana i pozwolą , aby poczuł się niezwykle wytwornie i elegancko albo wręcz sportowo i na luzie w zależności od miejsca, czasu i sytuacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper Premium