kolekcja wiosna 2024 - ŚWIAT KOSZUL

Wiązane

  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
Krawat Męski Elegancki Modny klasyczny szeroki czerwony we wzory G242
Krawat Męski Elegancki Modny klasyczny szeroki czerwony we wzory G242
Producent: Jasman
CENA: 23,00 zł 38,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokaż rozmiary
  • promocja
Krawat Męski Elegancki Modny klasyczny szeroki czerwony we wzory G241
Krawat Męski Elegancki Modny klasyczny szeroki czerwony we wzory G241
Producent: Jasman
CENA: 23,00 zł 38,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokaż rozmiary
  • promocja
  • promocja
Krawat Męski Elegancki czarny w delikatną kratkę wąski śledzik G205
Krawat Męski Elegancki czarny w delikatną kratkę wąski śledzik G205
Producent: Lanvino
CENA: 18,00 zł 38,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokaż rozmiary
  • promocja
  • promocja
  • promocja
Krawat męski bezsprzecznie wieńczy efekt końcowy wszystkich męskich stylizacji. Dla zwolenników męskiej elegancji jest "wisienką na torcie", która dodaje wymownego charakteru. Na przestrzeni wielu lat, wielokrotnie lecz bezskutecznie próbowano osłabić jego pozycję. Osoby zgłębiające tajniki historii, z całą pewnością wiedzą, iż ten niewielki, ale jakże wymowny dodatek, powstał już w czasach starożytnych. Wywodził się z ubioru militarnego. Swoją formą przypominał szal, który był wiązany na szyjach żołnierzy i ochraniał głównie przed wiatrem i zimnem. Podczas wojny trzydziestoletniej ze wschodu Europy na zachód przybyły oddziały najemne. Najbardziej charyzmatyczną z nich grupą byli Chorwaci - sprzymierzeńcy Francuzów. Pod szyjami wiązali kolorowe chusty i przypuszczalnie to właśnie od nich krawat wziął swoją nazwę - Croate, mimo iż zdania w tej kwestii są podzielone. Na przestrzeni czasów krawat ewoluował, przekształcał się, zmieniał. Rok 1926 okazał się przełomowym. Nowojorski krawiec Jesse Langsdorf zaczął praktykować ukośne cięcia materiału, co sprawiło, że przy trzech kawałkach materiału, a nie jednego jak dotąd, krawat jest elastyczny i sprężysty. Technika szycia krawata jaką wypracował Jesse Langsdorf funkcjonuje po dzień dzisiejszy. O ile wcześniej krawat spełniał przede wszystkim funkcje praktyczne, o tyle teraz jest ozdobą. Dodaje klasy, stylu i niewymownego charakteru. Warto jednak pamiętać, by stylistycznie nie łączyć go z koszulą z krótkim rękawem. Krawat straci swój wymowny charakter, całość będzie wyglądała komicznie i śmiesznie.
 
Krawaty męskie wiązane to klasyka i elegancja. Styl i szyk. Nic dodać, nic ująć. Modne kolory, wzory i fasony czekają tylko na odpowiednią okazję, by podkreślić i zaakcentować oryginalny charakter męskiej stylizacji. Gładkie krawaty męskie wiązane, krawaty w paski, prążki, w oryginalne, modne wzory, to propozycje, z których skorzystało wielu mężczyzn podczas tworzenia stylizacji na wytworne okazje. Mimo tego, iż wielu z nas nie wyobraża sobie pominięcia krawata w męskiej stylizacji, to mimo wszystko nie wszyscy Panowie potrafią go zawiązać. Wiązań krawata jest naprawdę wiele. Jednak w praktyce najczęściej korzystamy z trzech rozwiązań. Jakich? Węzeł "for in hand", węzeł windsorski i węzeł Alberta. Podejmując się krótkiej charakterystyki, zacznijmy od pierwszego z nich.
 
-Węzeł "for in hand" to najpopularniejszy i najpowszechniejszy sposób wiązania krawata. Jest on dość prosty, dlatego też w praktyce nie powinien sprawić większych kłopotów. Mężczyźni posiadający trochę wprawy, potrafią naprawdę szybko i estetycznie zawiązać krawat tą techniką. Sekret całego wiązania polega na wykonaniu precyzyjnych, czterech ruchów czego efektem końcowym jest podłużny, smukły węzeł i powstająca pod nim łezka. Łezka to zamierzony efekt, który zyskał miano przysłowiowej "wisienki na torcie". Węzeł "for in hand" nadaje stylu i szyku całej stylizacji. Ten typ wiązania będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich mężczyzn, którzy chcą wysmuklić szyję. Taki rodzaj wiązania sprawdzi się niemalże na wszystkich krawatach bez wyjątku. Mięsiste, grube, cienkie, jedwabne. Wszystkie będą wyglądały nienagannie, elegancko i z klasą.
 
- Węzeł windsorski to szeroki, gruby i trójkątny węzeł. Podkreśla pewność siebie, dlatego też idealnie sprawdzi się w przypadku mężczyzn, którzy przygotowują się do rozmowy kwalifikacyjnej czy prezentacji, jednak sposób jego wiązania nie należy do najprostszych. Jest dużo bardziej skomplikowany niż węzeł "for in hand". Od wiążącego wymaga już zdecydowanej precyzji, wprawy i wytrwałości. Windsor szczególnie dobrze wygląda na mężczyznach z dłuższymi szyjami. Dlaczego? Otóż jego szeroka forma subtelnie i delikatnie, optycznie skraca szyję.
 
- węzeł Alberta to odpowiednik węzła "for in hand" z tą różnicą, że zamiast jednego, wykonujemy dwa obwody, zatem może stanowić świetne rozwiązanie wówczas, gdy kupimy za długi krawat.
 
Krawat męski wiązany nieodłączny, nieodzowny, ponadczasowy element męskiej garderoby, nada wymownego charakteru każdej stylizacji bez wyjątku.  Jeśli szukasz tego odpowiedniego krawata męskiego wiązanego, to zatrzymaj się na chwilę i daj sobie pomóc. Modne, nowoczesne wzory i modele krawatów męskich wiązanych czekają właśnie na ciebie. Nie sądzę byś chciał go pominąć w swojej stylizacji w momencie, gdy chcesz zaświadczyć o swoim dobrym guście, stylu, a jednocześnie zaakcentować swoją pewność siebie i duże poczucie własnej wartości.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper Premium